Szanowni Państwo.

 

W sobotę 26.11 w Akademii Młodego Polaka odbędą się warsztaty fortepianowe pod okiem Marcina Dominika Głucha oraz jego koncert w auli szkoły.

 

Pan Marcin Głuch i jest pianistą (solistą, kameralistą, pianistą baletowym i korepetytorem operowym), dyrygentem, antropologiem kultury i kompozytorem. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Swoja pracę magisterską pt. «Obecność polskiej kultury muzycznej w Göteborgu na przykładzie Filharmonii» – napisał i obronił z wynikiem celującym w czerwcu 1997 roku.

 

Pan Marcin jest propagatorem polskiej muzyki fortepianowej, występując dla Stowarzyszeń Polonijnych w Europie. Sam prezydent Polski pan Andrzej Duda uhonorował go Brązowym Krzyżem za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury muzycznej. W związku ze swoją działalnością na rzecz polskiej muzyki fortepianowej pan Marcin przyjeżdża do naszej szkoły, w której to przeprowadzi warsztaty muzyczne z naszymi uczniami a o godzinie 17:00 odbędzie się koncert fortepianowy.

 

Niezwykłe kulturalne wydarzenie, tak bardzo istotne dla młodych ludzi, bo kształtujące ich na dociekliwych, zaangażowanych społecznie i kulturalnie obywateli świata, a to główne wartości naszej szkoły.

 

Gorąco zachęcam do zagospodarowania czasu tak, aby jak najwięcej uczniów mogło przyjść i doświadczyć nowego wymiaru wydarzenia kulturalnego. Ma ono swoje reguły typu strój wieczorowy, słuchanie w ciszy oddając tym samym szacunek dla wykonawcy. Cechy, które warto w młodych ludziach wzmacniać a koncert ów jest doskonałą ku temu okazją.

 

***********************************

 

W sobotę 26.11 w godzinach 17:00 – 19:00 w auli szkoły odbędzie się koncert fortepianowy. Uczniowie mają wstęp darmowy a pozostali członkowie rodziny płacą 50 koron.

 

Wydarzenie dokładnie opisane jest w linku poniżej ⬇️

 

https://www.nordrefollo.kommune.no/kalender/#id:1541895