Organizacja szkoły

Akademia Młodego Polaka
Skontaktuj się z nami!
Nasza misja

Jak pracujemy

Celem Akademii jest nauka języka polskiego, historii oraz geografii. To także obcowanie z polską kulturą poprzez wspólne obchody ważnych dla Polaków dni oraz poszerzanie wiedzy o polskich obyczajach i obrządkach z nimi związanych.

Akademia pragnie zrzeszać w swych szeregach młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać wiedzę o pochodzeniu swojej rodziny oraz własnych korzeniach. Dlatego stawiamy na nauczanie odbiegające od standarowego wystawiania ocen i świadectw na rzecz nagradzania aktywnego uczastnictwa dyplomami i nagrodami.

Akademia jest szkołą podstawową, czyli realizuje program nauczania na poziomie klas 1 – 8 dedykowany szkołom polonijnym. Naukę w klasie pierwszej rozpoczyna dziecko, które w danym roku szkolnym kończy 6 lat.

Dodatkową ofertą dla chętnych jest katecheza. Dzieci, które nie będą uczęszczać na katechezę będą mogły skorzystać z oferty zajęć wyrównawczych i poćwiczyć pisanie czy czytanie po polsku lub pracować nad dodatkowymi zadaniami. 

 

Nasze zaplecze

Zapewniamy świetne warunki do rozwoju naszych uczniów

Dzięki uprzejmości gminy Nordre Follo Akademia otrzymała do swojej dyspozycji lokale Flåtestad Skole w Oppegård. Jest to szkoła charakteryzująca się nowoczesnym wnętrzem i dużymi możliwościami w zakresie nauczania oraz organizowania imprez okolicznościowych.

Grono pedagogiczne Akademii jest profesjonalną kadrą mającą doświadczenie z pracy z dziećmi dwujęzycznymi. Naszym celem obok nauczania jest kształtowanie poszanowania do ojczystego dziedzictwa kulturowego poprzez nawiązywanie do historii i tradycji Polski.

Nauczamy poprzez zabawę, gdyż zabawa to przede wszystkim frajda i angażowanie emocji. A kiedy zaangażujemy emocje, szybciej się uczymy.

religia

katecheza w akademii

Jest to dopasowane do potrzeb naszych uczniów rozwiązane, które dzięki interesującym treściom oraz nowoczesnej formie przekazu trafia do serc młodych ludzi.

Celem prowadzenia zajęć religijnych jest krzewienie oraz wzmacnianie wiary katolickiej w młodym pokoleniu.

Zajęcia prowadzi animator katechezy parafialnej, pani Wiktoria Zyskowska, która pełniła funkcję prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w Polsce.

Zajęcia z katechezy są poszerzone o przygotwanie dzieci do przyjecia sakramentu I Komunii Świętej.

Religia nie jest obowiązkowa. Dzieci, które nie będą uczęszczać na katechezę będą mogły skorzystać z oferty zajęć wyrównawczych i poćwiczyć pisanie czy czytanie po polsku lub pracować nad dodatkowymi zadaniami. 

Kim jesteśmy

Ewelina Langsjøen

Akademię Młodego Polaka tworzą ludzie dla których nauczanie jest pasją a miłość do Ojczyzny jest wartością nadrzędną. Kochamy to co robimy a patrzenie jak spod naszych skrzydeł wyfruwają kolejne pokolenia Polek i Polaków napawa nas ogromna radością i dumą. Jesteśmy szczęśliwe mogąc dołożyć naszą cegiełkę do kształtowania kolejnego pokolenia Polaków zamieszkujących Norwegię.

v

Opinie

Co mówią o nas rodzice?

«Świetne przygotowanie do pracy z dziećmi. Fantastyczna kombinacja nauki i zabawy oraz umiejętność motywowania do nauki sprawia, że j. polski nie stanowi trudności nawet dla dziecka, które ma znikomy kontakt z tym językim»

p. Arleta, mama Oskara

«Z przyjemnością chciałabym zarekomendować Polską Szkołę Sobotnią “AKADEMIA MŁODEGO POLAKA” w Nordre Follo. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej dla dzieci atmosferze i najważniejsze bezstresowo. Profesjonalne podejście i pełne zaangażowanie nauczycieli to domena Akademii Młodego Polaka. Dzięki kreatywności nauczycieli, wprowadzających różnorodne ćwiczenia/ zabawy, córka z wielką przyjemnością uczestniczy w zajęciach szkolnych. Dlatego z przyjemnością polecam tę Szkołę wszystkim szukającym zajęć w języku polskim dla swoich dzieci rodzicom. Pozdrawiam serdecznie»

p. Barbara, mama Blanki

«Polecamy bardzo szkołę, syn jest zachwycony i czeka z niecierpliwością na spotkanie z kolegami i koleżankami z klasy. 

Super podejście Eweliny do dzieciaków 😀 i przede wszystkim to nie wyścig kto jest lepszy tylko nauka poprzez zrozumienie i szacunek.»

p. Ewa, mama Patryka

«P. Ewelina to soba, która podchodzi do swojej pracy z dużym zaangażowaniem. Dzięki swojej kreatywności potrafi dostosować sposób przkazywania odpowiedniej wiedzy, kształtowania umiejętności i postaw uczniów do naturalnej aktywności najmłodszych uczniów»

p. Mariola, mama Ani

«Szczerze polecam polską szkołę w Nordre Follo. Akademia Młodego Polaka dostarcza ciekawy sposób nauczania. Nauka poprzez zabawę. Panie nauczycielki przeprowadzają dużo różnorodnych zabaw dydaktycznych. Moja córka jest zachwycona, a ja spokojna o jej naukę języka polskiego i wiedzy o polskiej kulturze, historii i tradycjach.»

p. Agnieszka, mama Natalii

«Bardzo polecam Akademię Młodego Polaka w Nordre Follo. Moja córka zawsze chętnie uczęszcza na zajęcia, jest sporo nauki przez zabawę co jest na wielki plus. Nauczeciele wykwalifikowani i z ogromem cierpliwości.»

p. Monika, mama Vanessy

«Kreatywna i zaangażowana w swoją pracę. Dba o swoją relację z uczniami oraz jakość prowadzonych przez siebie zajęć pamiętając przy tym wszystkim o uśmiechu i dobrym słowie także dla nas rodziców»

p. Kamila, mama Oliwiera

«Swoją pracą p. Ewelina inspiruje uczniów do wyrażania własnych myśli i przeżyć, rozbudza ich ciekawość poznawczą oraz motywuje do dalszej edukacji»

p. Mariola, mama Julii

Skontaktuj się z nami!

Adres: Harriet Backers vei 15, 1415 Oppegård

Telefon: 468 07 326

Email: akademia.follo@gmail.com

Kontakt telefoniczny: Soboty 08.30 – 15.00

Nasze wartości

Poczucie bezpieczeństwa, sprawiedliwość, uczciwość, wzajemny szacunek, przyjazne relacje z innymi, możliwość wyrażania swojego zdania, współpraca, życzliwość, wiedza, tolerancja, poszanowanie zasad życia społecznego, prawda, wspieranie słabszych, mądrość.

Strona główna

Kadra

Nasza konstytucja

Organizacja szkoły

Nasi specjaliści

Galeria

Rekrutacja

Aktualności

Kontakt

Polityka prywatności