Nauczyciele & uczniowie

Kim jesteśmy?

Grono pedagogiczne Akademii jest profesjonalną kadrą mającą doświadczenie z pracy z dziećmi dwujęzycznymi. Naszym celem obok nauczania jest kształtowanie poszanowania do ojczystego dziedzictwa kulturowego poprzez nawiązywanie do historii i tradycji Polski.

Nasza kadra
Kilka słów

Od naszej dyrektor

Akademię Młodego Polaka utworzyłam z myślą o naszych dzieciach tych młodszych i starszych, chcąc aby stała się ona dla nich pewnego rodzaju drogowskazem w budowaniu oraz wzmacnianiu narodowej tożsamości. Jest to o tyle ważne, gdyż dzieci uczą się, że w społeczeństwie każdy funkcjonuje nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Poznanie znaczenia współpracy uczy szacunku dla Ojczyzny. Drogą do tego jest edukacja. Dzisiaj mamy ten przywilej, że sobotnie polskie szkoły są ogólnodostępne, każdy może do nich uczęszczać. Wykorzystując tę okazję zapiszemy się w kartach historii jako patrioci, w pełnym tego słowa znaczeniu.

Ewelina Langsjøen

Wszystko co najlepsze!

Wiemy jak uczyć przez zabawę

Nauka poprzez zabawę to przede wszystkim frajda i angażowanie emocji. A kiedy zaangażujemy emocje, szybciej się uczymy. Zatem zabawa może być doskonałą okazją do przyswajania nowej wiedzy i umiejętności. Można ją z łatwością dostosować do wieku dziecka, jego zainteresowań oraz potrzeb rozwojowych. Co więcej, zabawa z innymi dziećmi wspiera rozwój społeczny, a rozrywka ze szkolnymi przyjaciółmi buduje silną więź opartą na zaufaniu i bezpieczeństwie tak ważną dla uczniów w ich życiu szkolnym. Dla Akademii był to punkt wyjścia podczas planowania zajęć i w związku z tym została wprowadzona «godzina wychowawcza», która ma sprzyjać budowaniu relacji oraz kreowaniu miłych wspomnień z pobytu w sobotniej polskiej szkole.

Nasi nauczyciele

Kadra naszej szkoły

Nauczyciele pracujący w Akademii mają doświadczenie z pracy w szkołach w Polsce oraz sobotnich szkołach w Norwegii. Są to osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, wykazujące się kompetencją oraz wysoką kulturą osobistą.

EWELINA LANGSJØEN

EWELINA LANGSJØEN

dyrektorka

Inicjatorka i współzałożycielka Akademii Młodego Polaka.

Ukończyłam studia wyższe na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunkach nauczania wczesnoszkolnego oraz terapii pedagogicznej z coachingiem uzyskując tytuł magistra z obu kierunków.

Posiadam doświadczenie dydaktyczne z polskich szkół sobotnich, a nauczanie jest moją pasją. Mądre, indywidualne podejście oraz spora doza cierpliwości, a także nauka przez zabawę – to mój przepis na to, aby zachęcić dziecko do zdobywania wiedzy.

Moje życie jest ściśle związane z pracą z dziećmi. Prowadziłam kryty plac zabaw zanim przeniosłam się do Langhus, gdzie zaczęłam pracę w przedszkolu na stanowisku lidera pedagogicznego.

Poza pracą z dziećmi i dla dzieci zażarcie czytam książki oraz nałogowo oglądam seriale. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu a Norwegia ma wiele do zaoferowania w tym temacie. W kręgu moich zainteresowań są także sporty ekstremalne a zimą chętnie moczę się w przeręblu.

AGNIESZKA MOJESZCZYK

AGNIESZKA MOJESZCZYK

z – ca dyrektora

Członek zarządu i współzałożycielka Akademii Młodego Polaka w Nordre Follo.
 Z wykształcenia jestem ekonomistą. Ukończyłam studia I stopnia w zakresie finanse i języki obce. Tytuł magistra uzyskałam na Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku finanse i bankowość.
W Akademii Młodego Polaka w Nordre Follo pełnię rolę członka zarządu oraz zastępcy dyrektora.
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy w księgowości jednak to praca z dziećmi jest moją pasją. Od pięciu lat pracuję w przedszkolu w Oppegård.  W Norwegii zdobyłam wykształcenie pedagogiczne, które wraz z moim doświadczeniem zostały w drodze egzaminu państowego zatwierdzone. W pracy wykorzystuję swoją kreatywność i wiedzę aby inspirować dzieci. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć muzycznych, plastycznych oraz ruchowych. Regularnie staram się podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje do pracy z dziećmi i młodzieżą uczestnicząc w kursach i webinariach.
ZOFIA CWYNAR - ORZEŁ

ZOFIA CWYNAR - ORZEŁ

nauczycielka

Z wykształcenia jestem pedagogiem (barne- og ungdoms arbeider) oraz studiuję wychowanie przedszkolne w OsloMet. Ukończyłam również politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od kilku lat mieszkam w Nordre Follo oraz pracuję w przedszkolu w Ås. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Uważam, że dzieci i my dorośli jesteśmy równowartościowymi partnerami. Dzieci najlepiej zdobywają wiedzę poprzez własne doświadczenia i zabawę. My dorośli musimy tylko stworzyć im warunki do tego. Jestem zwolennikiem Metody Reggio Emilia. Obserwacja każdego dziecka i stymulowanie go do rozwijania jego mocnych stron stanowi fundament tego podejścia.

MONIKA BUGTEN

MONIKA BUGTEN

nauczycielka

Pochodzę z Pomorza a dokładniej z miasta wolności i solidarności oraz miasta bursztynu i morza – przepięknego Gdańska. Z wykształcenia jestem filologiem slawistą 
(filologia południowosłowiańska – slawistyka UG) oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego (pedagogika – wczesna edukacja z j. angielskim). Zakochana w Gdańsku z racji pochodzenia, 
a w Bałkanach z racji wykształcenia i zainteresowań, w rezultacie rozpoczęłam jednak nową przygodę na północy Europy – w Norwegii. Ta przygoda rozpoczęła się w 2013 roku w Drøbak. Przyjechałam tu jako aupair i dzięki tej wymianie kulturowej otrzymałam możliwość mieszkania u norweskiej rodziny jak również możliwość nauki języka i odkrywania Norwegii. Rok później przeprowadziłam się do Oslo (osiedle Cassinetto, park Vigelanda) i rozpoczęłam pracę w norweskim przedszkolu, na wzgórzu ponad stolicą, Holmenkollen. Na początku pracowałam jako asystent ale po kilku miesiącach otrzymałam pozwolenie na pracę jako pedagog. W Oslo przepracowałam w rezultacie 4 lata włączajac urlop macierzynski, ponieważ w międzyczasie zakochalam się, wyszłam za mąż 
i doświadczylam tego, co w życiu kobiety najpiękniejsze – bycia mamą. Obecnie już 4 rok pracuję w Spilloppen Barnehage w Ski. Łączne mam 8 lat doświadczenia pracy w norweskim przedszkolu, 9 lat przebywania na norweskiej ziemi równocześnie 4 lata bycia mamą wspaniałej i najcudowniejszej Ingrid, daje mi poczucie, że znam dzieci, ich świat oraz potrzeby dostatecznie, aby czuć sie swobodnie w ich towarzystwie i zapewnić im dobrą opiekę, zainspirować do zabawy i przeżywania świata.

ALEKSANDRA ZAŁĘGOWSKA

ALEKSANDRA ZAŁĘGOWSKA

nauczycielka

Pochodzę z województwa mazowieckiego. Jestem studentką 3 roku psychologii o specjalizacji wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży.

W Polsce miałam okazje odbywać staże w szkołach, gdzie pomagałam dzieciom z pracami domowymi. W Norwegii jestem od półtorej roku, głównie opiekowałam się tutaj dziećmi i pomagałam w obowiązkach szkolnych.

Jestem zawsze gotowa nie tylko do przekazywania wiedzy, ale również do nauki oraz rozwijania się. Moje zaangażowanie i wsparcie daje dzieciom przyjazne środowisko.

Interesuje się psychologią, zachowaniem i psychiką człowieka, a moje hobby to podróżowanie – odkrywanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur i smaków. W wolnej chwili lubię również gotować i spędzać czas z moimi bliskimi.

KAMILA STEFAŃSKA

KAMILA STEFAŃSKA

nauczycielka

Z wykształcenia jestem muzykiem instrumentalistą o specjalności gry na skrzypcach. Ukończyłam również Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Brałam udział w wielu koncertach i konkursach na arenie ogólnopolskiej i zagranicznej. W Norwegii mieszkam od 16 lat. W latach 2006/2007 byłam pierwszym skrzypkiem orkiestry kameralnej “Follo kammerorchester” w Ås.  

Jestem mamą 4 dzieci: Tymona, Emmy, Leona i Heleny. Na co dzień pracuje w Aktivitet Senter w  Ås. Moje zainteresowania to muzyka klasyczna (fascynatka muzyki Henryka Wieniawskiego) jak również muzykoterapia i sport. Wspieram dzieci w ich pasjach sportowych i muzycznych.
WIKTORIA ZYSKOWSKA

WIKTORIA ZYSKOWSKA

animator katechezy parafialnej

Pochodzę z zachodniopomorskiego Koszalina. Z zawodu jestem fryzjerem i jest to moja wielka pasja. W Polsce przez 3 lata byłam prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej.
Moja przygoda w Norwegii rozpoczęła się 5 lat temu. Przyjechałam tu, aby zacząć karierę fryzjerską. Spełniam się w swoim zawodzie co daje mi wiele radości. Jestem także animatorem katechezy parafialnej i dumą napawa mnie to, że mogę wykorzystać kompetencje animatora do przekazania mojej wiedzy i miłości do Boga na lekcjach religii młodemu pokoleniu.

Interesuję się psychologią oraz teologią. Moją pasją jest także fotografia i makijaże. Uwielbiam norweski, północny klimat. Wolny czas poświęcam na survivalowe wycieczki i wędkowanie.

WIOLETA FRĄCZEK KIEŁBASA

WIOLETA FRĄCZEK KIEŁBASA

nauczycielka

Pochodzę z Małopolski, pięknego miasta Nowego Sącza, położonego w kotlinie sadeckiej. Z wykształcenia jestem filologiem języka angielskiego, ukończyłam także studia o specjalizacji język angielski w biznesie oraz pedagogikę ogólną.
Moją pasją są podróże – bardzo lubię poznawać nowe miejsca i narodowości. Pochodzę z gór, zatem góry są bardzo bliskie memu sercu, dlatego Norwegia jest idealnym miejscem do życia: w zimie w wolnym czasie jeżdżę na nartach,
a w lecie zdobywam szczyty pieszymi wędrówkami. Pracę z dziećmi rozpoczęłam w trakcie studiów licencjackich. Od zawsze marzyłam o zawodzie nauczyciela. Praca z dziećmi daje mi satysfakcję i ogromną radość, lubię rozmawiać z młodzieżą, lubię im pomagać i patrzeć na to jacy są optymistyczni i kreatywni, jaką maja wyobraźnię i energię, którą mnie zarażają, jak wierzą w swoje marzenia. W swojej pracy najbardziej lubię radość uczniów z osiąganych sukcesów.

IGA JEŻOWSKA

IGA JEŻOWSKA

nauczycielka

Członek zarządu.
Pochodzę z Lublina, ostatnie 8 lat mieszkałam w mieście królów polskich – Krakowie. Tam ukończyłam studia na Uniwersytecie Pedagogicznym na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Ostatnie 3 lata byłam opiekunką dwójki maluchów. Wcześniej przez kilka lat pracowałam z inną dwójką dzieci, którymi najpierw się opiekowałam, a gdy zaczęły chodzić do szkoły, stałam się ich korepetytorką i pomagałam odrabiać zadania domowe.
Moje zainteresowania zawodowe są ściśle związane  z Komunikacją Bez Przemocy (NVC), Rodzicielstwem Bliskości oraz pedagogiką Marii Montessori. W roku 2022 ukończyłam kurs asystenta nauczyciela Montessori. Bliska mojemu sercu jest również filozofia «życia w wolnej przestrzeni», ponieważ uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, z czym bezpośrednio związałam swoją pracę dyplomową opisującą fenomen przedszkoli leśnych.
Wśród kręgu moich zainteresowań znajdują się również podróże i gotowanie. Uwielbiam poznawać nowe smaki i odtwarzać je w domu. Niedawno brałam udział w kursie kuchni wietnamskiej.
KAMILA WÓJCIK

KAMILA WÓJCIK

nauczycielka

Członek zarządu i współzałożycielka Akademii Młodego Polaka. Nauczycielka nauczania początkowego.

ANNA WÓJCIK

ANNA WÓJCIK

nauczycielka

Skontaktuj się z nami!

Adres: Harriet Backers vei 15, 1415 Oppegård

Telefon: 468 07 326

Email: akademia.follo@gmail.com

Kontakt telefoniczny: Soboty 08.30 – 15.00

Nasze wartości

Poczucie bezpieczeństwa, sprawiedliwość, uczciwość, wzajemny szacunek, przyjazne relacje z innymi, możliwość wyrażania swojego zdania, współpraca, życzliwość, wiedza, tolerancja, poszanowanie zasad życia społecznego, prawda, wspieranie słabszych, mądrość.

 

Strona główna

Kadra

Nasza konstytucja

Organizacja szkoły

Nasi specjaliści

Galeria

Rekrutacja

Aktualności

Kontakt

Polityka prywatności